Współpraca z uczelniami

logo_us.pngW październiku 2010r. nasza Szkoła nawiązała współpracę z panią Lucyną Sadzikowską z Działu Promocji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zostaliśmy zapoznani z akcją " Studenci - uczniom" i z innymi propozycjami tej uczelni, skierowanymi do uczniów.


23 listopada 2010r. klasa I LO oraz uczniowie z klas trzecich gimnazjum miało okazję uczestniczyć w promocji doktorskiej, która odbyła sie w budynku Rektoratu przy ulicy Bankowej w Katowicach. Było to dla wszystkich wyjątkowe wydarzenie, gdyż po raz pierwszy mieliśmy okazję zobaczyć, jak wygląda taka uroczystość.


W styczniu  b.r została   podpisana umowa o współpracy dydaktycznej pomiędzy Uniwersytetem Śląskim i Naszą Szkołą. Z niecierpliwością czekamy na kolejne ciekawe wykłady i warsztaty na uczelni.

 

                 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Politechnika Śląska_404.gifOd kwietnia 2009r. trwa natomiast  owocna współpraca naszych nauczycieli i uczniów z Politechniką Śląską. Jej celem jest popularyzacja kształcenia na kierunakch technicznych. Na mocy porozumienia między szkołą a uczelnią, Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej, oferuje nieodpłatnie uczniom naszego liceum ogólnokształcącego, różne formy zajęć dydaktycznych . Są to ćwiczenia laboratoryjne z chemii, doświadczenia i pokazy z fizyki, warsztaty i wykłady z matematyki, chemii i fizyki. Obsługę dydaktyczną zajęć zapewniają pracownicy naukowi i studenci Politechniki Śląskiej. Forma, treść oraz harmonogram zajęć  są zawsze dostosowane do potrzeb i zainteresowań uczniów naszego LO ( profile: politechniczny i medyczny).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Zobacz ofertę edukacyjną Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum.

Osiągnięcia

Przeczytaj o osiągnięciach Szkoły Podstawowej, Gimnazjum oraz Liceum.

Katalog STO

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem, prezentującym ofertę szkoły.

Pobierz katalog

Losy absolwentów

Jakie studia wybrali po nauce w STO?

Czytaj więcej...

Nasze atuty

Jest STO powodów dla których warto uczyć się z nami!

Czytaj więcej...

Baza dydaktyczna

W naszej szkole znajduje się 12 pracowni przedmiotowych, w tym 5 nowoczesnych pracowni multimedialnych.

Czytaj więcej...

Współpraca z uczelniami

Informacje o współpracy STO z uczelniami wyższymi.

Czytaj więcej...

Gazetka STO

Zapraszamy do zapoznania się z gazetkami redagowanymi przez naszych uczniów

Gimnazjum
Szkoła Podstawowa

Newsletter STO

Informacje o wydarzeniach w naszym Zespole Szkół

nr 1  nr 2  nr 3  nr 4  nr 5 

Oferta wycieczek

Prezentujemy aktualną ofertę wycieczek szkolnych.

Czytaj więcej...