KONKURS DLA PRZYSZŁYCH INŻYNIERÓW

Zostań inzynierem.jpgNasz partner naukowy - Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej zaprosił zainteresowanych uczniów szkół średnich do wzięcia udziału w czwartej edycji Konkursu

„CZY BYŁBYŚ DOBRYM INŻYNIEREM ?”  

 

Oczywiście po raz kolejny, uczniowie profilu politechnicznego i medycznego naszego LO, stworzyli trzyosobową drużynę, która zmierzy się 23 września z praktycznymi i teoretycznymi zadaniami konkursowymi.  

Politechnika Śląska.jpg

Konkurs ma na celu sprawdzenie wiedzy uczestników na temat zjawisk zachodzących w otaczającym środowisku oraz procesów wykorzystywanych przez ludzi w technice. Pytania nie wymagają obliczeń ani znajomości definicji. Zawodnicy biorący udział w konkursie powinni wykazywać się przede wszystkim umiejętnością logicznego myślenia, wyciągania wniosków oraz intuicją inżynierską.

Czwarta edycja konkursu odbędzie się 23 września 2011 o godz. 11.00 w Auli A Centrum Edukacyjno-Kongresowego Politechniki Śląskiej przy ulicy Konarskiego 18B w Gliwicach. W konkursie biorą udział trzyosobowe reprezentacje wraz z kibicami .Finaliści konkursu otrzymają ufundowane przez organizatora atrakcyjne nagrody rzeczowe o wartości ok.4000 zł.

 

ZAPROSZENIE : Plakat.pdf

 

 

Przygotowanie merytoryczne i opieka nad drużyną:

mgr Marek Goszczyński

--
Autor: Marta Gawrońska

Opublikowano: 12.05.2011

Katalog STO

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem, prezentującym ofertę szkoły.

Pobierz katalog

Nasze atuty

Jest STO powodów dla których warto uczyć się z nami!

Czytaj więcej...

Współpraca z uczelniami

Informacje o współpracy STO z uczelniami wyższymi.

Czytaj więcej...

Osiągnięcia

Przeczytaj o osiągnięciach Szkoły Podstawowej, Gimnazjum oraz Liceum.

Losy absolwentów

Jakie studia wybrali po nauce w STO?

Czytaj więcej...

Oferta edukacyjna

Zobacz ofertę edukacyjną Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum.

Baza dydaktyczna

W naszej szkole znajduje się 12 pracowni przedmiotowych, w tym 5 nowoczesnych pracowni multimedialnych.

Czytaj więcej...