Wyjazd edukacyjny na Litwę i Łotwę

litwa_lotwa_estonia.jpg

 

Szanowni Państwo, powracamy do realizacji projektu wycieczek edukacyjnych na Litwę i Łotwę, które w naszej szkole odbywały się cyklicznie, począwszy od r. 2002. W programie znajduje się zwiedzanie Trok, Wilna, Werek, Ponar (podwileńskich - miejsca kaźni litewskich Polaków i Żydów), Rygi, Jurmały oraz Turaidy (dawne Inflanty Polskie). Zwyczajowo w cyklu wyjeżdżają klasy III gimnazjum oraz licealne. Przewiduję również zaaranżowanie spotkania z przedstawicielem Polaków wileńskich, dawnym szefem Związku Polaków na Litwie, Ryszardem Maceikiancem, a także, w miarę możliwości, kimś z kręgu litewskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych (co dałoby szansę konfrontacji sposobów widzenia spraw wciąż dzielących obie nasze nacje na Litwie). Takie spotkania na wcześniejszych wycieczkach już miały miejsce. Zachęcam do udziału. Oprowadzanie po Trokach i Wilnie biorę osobiście na siebie, Rygę zwiedzimy najpewniej dzięki znanej  mi Polce z Rygi, Irenie Platace lub wesprze nas świetny przewodnik - Wiaczesław Kapusta. Wybór biura podróży nastąpi po zebraniu od uczniów deklaracji w lutym. Szacowany koszt 6-dniowej wycieczki (2 noclegi w Wilnie oraz dwa noclegi w Rydze) to ok. 1000-1100 .

Proszę o rozważanie udziału uczniów w tym szczególnym wyjeździe edukacyjnym.

Krzysztof Tracki

--
Autor: Marta Gawrońska

Opublikowano: 11.01.2016

Oferta edukacyjna

Zobacz ofertę edukacyjną Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum.

Osiągnięcia

Przeczytaj o osiągnięciach Szkoły Podstawowej, Gimnazjum oraz Liceum.

Katalog STO

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem, prezentującym ofertę szkoły.

Pobierz katalog

Losy absolwentów

Jakie studia wybrali po nauce w STO?

Czytaj więcej...

Nasze atuty

Jest STO powodów dla których warto uczyć się z nami!

Czytaj więcej...

Baza dydaktyczna

W naszej szkole znajduje się 12 pracowni przedmiotowych, w tym 5 nowoczesnych pracowni multimedialnych.

Czytaj więcej...

Współpraca z uczelniami

Informacje o współpracy STO z uczelniami wyższymi.

Czytaj więcej...

Gazetka STO

Zapraszamy do zapoznania się z gazetkami redagowanymi przez naszych uczniów

Gimnazjum
Szkoła Podstawowa

Newsletter STO

Informacje o wydarzeniach w naszym Zespole Szkół

nr 1  nr 2  nr 3  nr 4  nr 5 

Oferta wycieczek

Prezentujemy aktualną ofertę wycieczek szkolnych.

Czytaj więcej...