Dr Tomasz Pawlus prelegentem na ogólnopolskiej konferencji naukowej

UJ 1.pngKONFERENCJA NAUKOWA - POWRÓT CZAPSKIEGO

"Powrót Czapskiego" to tytuł Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji, w której udział wzięli nasi licealiści z profilu rozszerzonego humanistycznego. Wydarzenie odbyło się w dwóch niezwykłych miejscach w Krakowie: w Muzeum Narodowym oraz Pawilonie Józefa Czapskiego. Organizatorem konferencji był Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Było to dla uczniów zupełnie nowe doświadczenie, tym bardziej, że jednym z prelegentów na konferencji był nasz nauczyciel języka polskiego, Pan dr Tomasz Pawlus, który miał przyjemność wygłosić swój tekst pt. "Słuchając. Czapski nie-obecny na lekcjach polskiego". Przedstawił pracownikom naukowym renomowanych uczelni humanistycznych w Polsce,  jak w ciekawy i efektywny sposób można przeprowadzić lekcje języka polskiego w szkole, uzwględniając treści trudne, nawet dla studentów. Jego pomysły, uwagi i spostrzeżenia z przeprowadzonych z naszymi maturzystami lekcji, wzbudziły duże zainteresowanie uczestników konferencji. W najbliższy piątek, tj. 27 października, na lekcji Pana dr Tomasza Pawlusa gościć będą ponownie studenci polonistyki i ich wykładowca. Od naszego polonisty  czerpać będą wiedzę z zakresu dydaktyki i metodyki nauczania przedmiotu.

Migawki z konferencji można odnaleźć pod adresem:

http://www.polonistyka.uj.edu.pl/powrot-czapskiego

--
Autor: Marta Gawrońska

Opublikowano: 26.10.2017

Oferta edukacyjna

Zobacz ofertę edukacyjną Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum.

Osiągnięcia

Przeczytaj o osiągnięciach Szkoły Podstawowej, Gimnazjum oraz Liceum.

Katalog STO

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem, prezentującym ofertę szkoły.

Pobierz katalog

Losy absolwentów

Jakie studia wybrali po nauce w STO?

Czytaj więcej...

Nasze atuty

Jest STO powodów dla których warto uczyć się z nami!

Czytaj więcej...

Baza dydaktyczna

W naszej szkole znajduje się 12 pracowni przedmiotowych, w tym 5 nowoczesnych pracowni multimedialnych.

Czytaj więcej...

Współpraca z uczelniami

Informacje o współpracy STO z uczelniami wyższymi.

Czytaj więcej...

Gazetka STO

Zapraszamy do zapoznania się z gazetkami redagowanymi przez naszych uczniów

Gimnazjum
Szkoła Podstawowa

News STO

Informacje o wydarzeniach w naszym Zespole Szkół

nr 1  nr 2  nr 3  nr 4  nr 5 

Oferta wycieczek

Prezentujemy aktualną ofertę wycieczek szkolnych.

Czytaj więcej...